Історія походження кави

Сучасне суспільство без кави вже нікуди прям. І можна взагалі говорити про те, що кава дуже добре вписалася у наш звичний раціон і режим. Міфів навколо історії походження, користі й шкоди дуже багато. І сьогодні хотілося би розвіяти хоч один з них. Почнемо з історії?

Кавове дерево пішло з Африки, а саме з регіону під назвою Ефіопія. Кавові плоди ростуть у тропічних лісах і саванах. Цей клімат якраз є найбільш підходящим для зростання даної рослини.

Великої популярності такий напій, як кава почав набирати на Сході. До того ж, навіть зараз організовується безліч громадських кав’ярень, які виконують функцію не просто того кафе, де можна побалувати себе таким прекрасним напоєм, але і подивитися ще якісь фільми або ж дізнатися останні новини, як то кажуть.

Звичка пити каву отримала выдголос і в інших країнах, і на інших контингентах. Наприклад, такий напій почав поширюватися в Азії. І найбільше кава полюбилася в Сирії, Ірані та, звичайно ж, у Туреччині. Мені здається, що тепер, кажучи про хорошу каву, всы одразу ж згадують про Туреччину. Хоча прекрасно знають, що родом напій не звідти.

Важливо говорити про те, що раніше всі мусульманські країни і зовсім ставилися до такого напою, як кава, вкрай негативно. Уряд повністю забороняв вживати каву, і всі відкриті на той час кав’ярні в Саудівській Аравії були закриті.

Але такі муки і так звані репресії тривали недовго. Через деякий час кава почала поширюватися в Європу. В один момент такий напій проник в Англію і Францію. І ось якраз таки масове завезення кави відбувалося через Туреччину. А що ж стосується України, то можу сказати, що кава до нас прийшла завдяки тим самим туркам.

Все тому, що запорізькі козаки тісно взаємодіяли з турками у формі натурального обміну і навіть торгівлі. І ось ще з 18 століття в українців виробилася звичка пити каву. Правда спочатку каву почали пити заможні українці. У принципі, як це завжди і відбувається. Спочатку той чи інший продукт доступний заможному населенню, а потім вже був доступним і для більш бідного населення.

Якщо говорити про сучасну історію кави, то виробництвом і постачаннями даного напою займаються турки і араби. Завдяки їм у перебізі 18 століття кавові дерева були посаджені на всіх територіях, де міг виростати даний продукт. До сих пір дерева кави виростають на території Гвіани, Бразилії, Коста-Ріки, Гватемали і на території Куби, а також Ямайки.

Але на всіх вище перерахованих територіях вирощують тільки арабіку. Робусту почали вирощувати у 19 столітті. Це дозволило не тільки збільшити загальний обсяг виробництва, але і гарненько знизило собівартість кавової суміші. Наговорювати на такий вид кави, як робусту не варто. Оскільки саме це дало можливість розвивати новий сегмент на кавовому ринку. У першу чергу це допомогло багатьом розвинути свій бізнес на тому, щоб продавати розчинну каву.

Підсумовуючи, можна говорити про те, що такий напій, як кава, має саме африканське походження, хоча і почав напій поширюватися завдяки туркам і арабам. Важливі галузі історії походження кави збереглися не тільки на листочку десь, а й навіть у самих назвах напоїв. До сих пір найкращими вважаються такі, як ефіопська арабіка і чорна турецька кава. Сподіваюся, вам ця інформація стане корисною, і ви зможете поділитися нею ще з кимось при нагідності або ж якщо, як і я, любите дивувати друзів якимись цікавинками.

Rating