Іван-чай – корисний чи шкідливий?

Хаменерій. Копорський чай. Напій із добірних сухих листочків. Все це стосується одного і того ж корисного іван-чаю. Він і справді має багато корисних властивостей. Через це і є популярним серед тих, хто стежить за своїм здоров’ям і давно перейшов на правильне і здорове харчування.

Але чи такий він корисний, як прихильники здорового способу життя думають? Ця рослина – багаторічна, має безліч корисних речовин. Так в іван-чаї міститься в достатній кількості флавоноїди, пектин, якого також багато в яблуках. Крім цього, в копорському чаї є багато корисних органічних кислот, фенольних сполук. Іван-чай, на відміну від інших чаїв, має у своєму складі багато корисних вуглеводів. Їхня користь криється в тому, що вони плавно і поступово засвоюються організмом і не мають жодного негативного впливу.

Іван-чай володіє такими діями, як: протимікробними, протизапальними, протисудомними, в’яжучими і гемостатичними. До того ж, такий чай має і жарознижуючий ефект і діє на організм, як знеболююче. Тому, якщо вирішите приймати таблетки від болю і спазмів, то почніть спочатку з іван-чаю. Якщо вже й він не допоможе, то можна переходити на щось більш серйозне. Все ж краще, коли організм можна лікувати за допомогою народної медицини. Так користі трохи більше.

До слова, такий чай на основі багаторічної трави хороший також і просто для загального зміцнення організму і підняття імунітету. Його, а саме іван-чай, часто використовують як той засіб, який здатний нормалізувати артеріальний тиск. А також як той, що чинить протикашльову дію. За рахунок цього і є дуже корисним при застуді та бронхіальній астмі. Вважаю, що такий чай буде дуже корисним в даний час, на карантині. За допомогою нього ви зможете, як вище і згадувалося, підвищити імунітет, а при перших ознаках хвороби запустити всі процеси, які і не дадуть розвиватися вірусу.

Знати треба і про те, що такий чай на основі багаторічної трави буде корисним при деяких захворюваннях:

– при захворюваннях нирок та сечовидільної системи;

– при серцево-судинних захворюваннях;

– при захворюваннях шлунково-кишкового тракту;

– при захворюваннях, пов’язаних з ендокринною системою;

– при захворюваннях кістково-мʼязового апарату і суглобів.

Окремо хочу розповісти також про користь іван-чаю для жіночого і чоловічого організму. І щоб не обмежувати нікого, почну із користі іван-чаю для чоловіків. Подейкують, що чоловікам цей чай потрібно вживати періодично, адже він допомагає попередити розвиток аденоми простати та інших подібних чоловічих захворювань. Можна і зовсім говорити про те, що іван-чай для чоловіків – це як джерело енергії, бадьорості та молодості. Все тому, що крім тих корисних властивостей, які ми написали трохи вище, іван-чай також хороший для зміцнення як нервової, так і серцево-судинної системи.

Що ж стосується користі іван-чаю для організму жінок, то можна говорити про наступне:

– даний напій корисний у період менструального циклу, адже згладжує всі неприємні симптоми;

– такий чай допомагає вирівняти гормональний фон і згладити всі нервові сплески;

– іван-чай усуває спазмолітичний синдром і має знеболюючу дію на організм;

– трав’яний напій має ефект омолодження і навіть допомагає боротися із зайвими кілограмами і набряком.

Шкоди від такого напою не багато, але вона все ж є. Іван-чай має такі протипоказання:

– індивідуальна непереносимість;

– схильність до алергій;

– наявність виразкової хвороби шлунка;

– наявність сечокам’яної хвороби;

– підвищене згортання крові і відповідно схильність до тромбозу;

– при наявності інших, які не згадувалися в нашому списку, хронічних хвороб;

– дитячий вік до 3-ох років;

– при вагітності та у період лактації.

Rating