Як харчуватися не тільки правильно, але і здорово?

Про те, що потрібно правильно харчуватися ми з вами чули неодноразово і самі про це не один раз говорили. Але важливо адже і харчуватися здорово, з великою користю для нашого організму. І хоч нам здається, що знаємо про це ми вже достатньо, все одно на практиці все ми не використовуємо. Іноді на це впливає думка наших друзів, а іноді і наша лінь. Лінь побороти, звичайно, можна, якщо поставити собі хорошу мету. Але що ж робити з друзями, які тебе не підтримують, а іноді навіть просто насміхаються. Не прощатися ж з ними, правда?!

І хоч спочатку все може скластися не дуже легко, але все ж з часом і такий спосіб життя дасть свої результати. Надмірна вага, ожиріння, безліч хвороб шлунково-кишкового тракту для вас вже будуть проблемою, оскільки ви зробили правильний вибір. Що ж потрібно для того, щоб харчуватися не тільки правильно, але і здорово? Ось кілька рекомендацій:

Готуйте правильно. Тут вже точно потрібно згадати про статтю про вживання сирих свіжих продуктів і про користь цього всього. Пам’ятайте, що мінімальна теплова обробка – це вже крок до успіху і здорового харчування. Не потрібно переходити на такий спосіб приготування їжі повністю, але ось ті самі макарони краще варити тільки до стану «альденте». А м’ясні чи рибні продукти краще проварювати або готувати на пару. Можна, до речі, і в духовці. Але ось від усього смаженого або того, що приготоване у фритюрі краще відмовитися. І це ніяка не дієта – це правильне і здорове харчування.

– Друге – стежте за самим процесом приготування їжі. Важливо ж не тільки те, що ми готуємо, але і як ми це готуємо. Їжте тільки сидячи. У поспіху або на ходу не потрібно їсти, оскільки це не буде корисно і зіб’є всі внутрішні біоритми. Тим більше, сидячи ви більше сконцентруєтесь на самій їжі, і вгамуєте голод набагато швидше. Також намагайтеся не зависати в телефоні під час прийому їжі і не дивіться телевізор. Так ви з’їсте і більше, і може на автоматі рука потягнутися до чогось шкідливого. Їжте повільно і добре пережовуйте їжу. Почуття насичення приходить тільки після декількох хвилин після безпосереднього прийому їжі.

– Рекомендація під номером 3. Сніданок завжди їж тільки сам. Дивне правило, але мається на увазі, що сніданок обов’язково повинен бути. Його не можна пропускати. І нехай сніданок буде найбільш щільним прийомом їжі, а не вечеря, як ми звикли. Повноцінний сніданок обов’язково наситить, як мінімум, до обіду. А також подарує багато енергії на весь день. Особливо важливий сніданок для дітей і підлітків. Тому, відправляючи їх в школу, постарайтеся нагодувати. Якщо не встигаєте, то перегляньте режим сну і зробіть так, щоб сніданок обов’язково був у вашої дитини. І важливо, щоб дитина його встигла з’їсти, не поспішаючи. Пам’ятаємо про попереднє правило. Те ж саме стосується і дорослих. Ви, до речі, знали, що люди, які не снідають, найбільше піддані накопиченню зайвої ваги? Якщо ні, то візьміть собі на замітку.

– Четверта рекомендація: переконайтеся в тому, що дійсно голодні. Якщо вам складно зрозуміти, то спочатку випийте склянку води. Якщо відчуття голоду пропало, значить, ви не голодні. Але якщо почуття голоду залишилося після 10 хвилин після того, як ви випили воду, то потрібно йти поїсти. Може, тому і рекомендують випивати склянку води за 20-30 хвилин до прийому їжі. За хвилин 10 ви точно зрозумієте чи потрібно вам це, а за інших 10 або 20 хвилин ви зможете щось приготувати або якщо це робота, то спуститися в їдальню, піти в кафе поблизу.

– Остання рекомендація – кожен день вживайте свіжі овочі та фрукти. З них організм найбільше отримує корисних вітамінів і мікроелементів. Також вони гарненько піднімають настрій і надають нашому організму активності, бадьорості та енергії.

Rating