Як вибрати хороше шампанське на Новий рік?

Новий рік вже зовсім близько і багато хто це свято любить зустрічати під пляшечку шампанського. Але багатьом так і не вдається в останні дні перед Новим роком вибрати дуже хороший і якісний напій, який не залишить байдужим нікого. І ось цілком логічно буде поговорити про те, як же вибрати гарне і якісне шампанське, а також згадаємо, скільки взагалі є його видів. Ну що, приступимо.

Насправді шампанське – це те саме вино, але тільки ігристе, яке найчастіше роблять у провінції Франції під назвою «Шампань». Чарівна ідея: в провінції Шампань робити шампанське. Але зараз ми не про це. Варто пам’ятати, що якщо ви хочете вибрати французьке шампанське, то це в будь-якому випадку буде дорого, адже саме там часто перевіряють виноград і його сорти і дуже строго стежать за процесами виготовлення і також витримки.

Як ви вже все знаєте, основними відмінностями ігристих вин один від одного є в першу чергу їх колір. Так це може бути, як червоне, так і біле або рожеве шампанське. Далі розрізняють також і за кількістю цукру, сортових складах і в загальному по року врожаю. Так воно може бути або вінтажне, або мати суміш різних років. Далі важливу роль відіграє місце, де росте виноград для виготовлення того чи іншого ігристого вина. А вже, виходячи з усіх цих складових і основних відмінностей, ми і можемо говорити про ціну.

Але якщо говорити про відмінності шампанського по кольорах, то для виготовлення білого шампанського можуть використовувати як білі сорти винограду, так і червоні або темні, як їх ще називають. Так для розрізнення на етикетках ігристих вин роблять деякі написи. І ось, якщо це чисто біле шампанське, а саме ігристе вино зроблено тільки з білих сортів винограду, то на етикетці ви побачите напис blanc de blancs, що означає біле з білого.

А якщо ж це шампанське зроблять з темних або червоних сортів винограду, то на етикетці буде трошки інший напис. А саме blanc de noirs, що буде означати – зроблено біле шампанське з червоного сорту винограду. Я думаю, що після ось таких деяких нюансів відразу ж всім захотілося перевірити: чи на всіх ігристих винах є такі написи. І мені здається, що це точно допоможе вам наблизитися до того, що ви хотіли вибрати.

Але також варто і згадати про основні сорти винограду, які часто винороби використовують для виробництва ігристих вин. Перший сорт винограду і він же білий – це Шардоне. Другий сорт винограду, який використовують для виробництва темних або червоних ігристих вин – це, звичайно ж, Піно нуар і також схожий з ним Піно меньє. А рожеве шампанське в провінції Шампань часто називають шампанським блендом. Адже тільки тут дозволяється змішувати червоне і біле вино. В інших випадках, якщо ви пам’ятаєте, потрібно вибирати іншу технологію, а купажування вин строго заборонено.

Наостанок скажу про те, що при виборі шампанського, причому будь-якого, варто звертати увагу на всі основні відмінності шампанських вин один між одним, але більше всього фокусуйтеся на рік врожаю. Він в будь-якому випадку повинен бути вказаний на етикетці. Так найчастіше випускають шампанське не вінтажного варіанту. Але якщо ви хочете знайти вінтажне, то не пошкодуйте грошей. Адже в іншому випадку я більше, ніж впевнена, ви купите просто підробку. Тоді вже краще за ті ж гроші купити перевірене, але не вінтажне шампанське. І в такому разі хоча б розчарування не буде.

Rating