Сокове інтервальне голодування – яка користь?

В одній із раніше написаних статей ми згадували про користь інтервального голодування. Виявилося, що це досить таки корисно робити періодично. Але ось проблема e тому, що не всі можуть витримати цей інтервал голодування просто в суху або на воді. У цей момент потрібно вже подумати про альтернативи. І одну я вам підкажу. Якщо вам складно витримувати цей період, то влаштуйте собі інтервальне сокове голодування.

Такий метод є більш легким у порівнянні із звичайним. І з одного боку ви утримуєте організм від основних прийомів їжі, але з іншого – живите організм корисними вітамінами і мінералами, не навантажуючи шлунково-кишковий тракт. Але відразу ж хотілося б зробити певне зауваження. Куплені соки для такого методу харчування явно не підійдуть. У даній статті мова йде тільки про свіжовичавлені соки, які ви собі готуєте самі або ж якщо ці соки готуються на ваших очах. У такому випадку сокове голодування можна віднести до корисного, а якщо не прислухаєтеся до такої поради, то так і знайте, що наносите тільки шкоду вашому організму.

Що ж нам дає такий вид інтервального голодування? Насправді це дозволить підвищити в рази концентрацію всіх корисних речовин, які так необхідні нашому організму, не дивлячись на пору року. Корисними будуть соки з овочів і зелені, оскільки вони швидше надходять у кров.

Якщо ж ви вирішили серйозно взятися за інтервальне голодування на соках, то хотілося б вам порадити робити соки, в основному, з продуктів, які мають тверду консистенцію. Але розподіляти їх потрібно так само раціонально. Ось, наприклад, сік кавуна у такому випадку практично марний, оскільки мінімум як на 70-80 відсотків складається з води. Апельсиновий сік краще при інтервальному голодуванні зовсім не вживати, оскільки він здатний дратувати стінки шлунка. Якщо і любите його, то змішуйте з іншими фруктами, які мають більш сприятливий вплив на організм.

Найбільш оптимальним варіантом для свіжих соків буде яблуко, банани, груші. Це якщо брати тільки фрукти. Якщо ж ви вирішили пити свіжовичавлені соки з овочів, то ідеальним буде морквяний і буряковий сік. А ось огірок краще поєднувати ще зі шпинатом, кінзою або петрушкою.

До речі, при виборі інгредієнтів для свіжих соків важливо враховувати кілька нюансів. Перший – фрукти нашим організмом засвоюються швидше і набагато простіше. Ними ви ніяк не перевантажте шлунково-кишковий тракт, оскільки там вони сприймаються, як проста і легка їжа. Але якщо організм раніше не привчений до такої кількості фруктів, то, безумовно, потрібно більш ретельно все це проробляти. Інакше можуть бути проблеми.

Якщо ж говорити про овочі, то тут потрібно дуже потрудитися, адже організм людини не пристосований до того, щоб переварювати тверду клітковину. Вона хоч і дуже добре очищає кишечник і організм від шлаків і токсинів, але погано і дуже довго засвоюється. Проте, якщо правильно поєднувати овочі між собою, то ситуація може покращитися. Можна навіть поєднувати фрукти з овочами. Наприклад, яблуко і морква – кращі друзі в цьому питанні.

Не дивлячись на всю користь сокового голодування, все ж потрібно врахувати і деякі протипоказання і нюанси. Перше – це те, що швидкий початок практики такого роду може викликати в організмі дуже різкі процеси очищення. Іноді це дуже непередбачувано. Тому почати цю практику потрібно з уживання сирих рослинних продуктів і тільки після цього переходити до інтервального голодування на соках.

До того ж, фруктові соки краще пити через трубочку, щоб не пошкодити зубну емаль. Вона не розпадеться прям на очах, але негативний вплив буде. До слова, при соковому інтервальному голодуванні так само важливо займатися і фізичною активністю, оскільки це прискорить всі обмінні і очисні процеси.

Rating