Секрети приготування корисного печива

Ласощі та солодощі – це те, що всім подобається і завжди хочеться, хоч і не можна. Печиво є одним з найулюбленіших ласощів не тільки дітей, а й дорослих. До того ж, це ідеальний десерт для того, щоб принести його в гості. І часу вже так багато не займає. Але шкода тt, що більшість рецептів послуговуються зайвою кількістю масла і цукру. У той час, коли хотілося б чогось більш легкого і корисного. Чи можливо взагалі приготувати смачне і корисне печиво з меншою кількістю масла і цукру?

Виявляється, що можливо. Дієтологи теж їдять печиво, але вони мають кілька секретів в його приготуванні:

Потрібно замінити борошно для випічки зі звичайного на цільнозернове борошно. При чому, вищого гатунку. Або використовувати, наприклад, мигдальне. І одна, й інша мука містить більше клітковини в порівнянні зі звичайною. А що стосується смаку, то тільки мигдальна має інший відтінок смаку і аромату, а цільнозернове вищого сорту в цьому параметрі нічим не відрізняється від звичайнісінького борошна для випічки.

Більше додавати меленого насіння. Наприклад, насіння соняшнику, чіа або насіння льону. Вони, по суті, надають печиву більшої поживності завдяки тому, що у своєму складі містять достатню кількість жирних кислот омега-3.

Готуйте печиво маленького розміру. Можливо, це трошки буде нелогічно і смішно, але це виглядає дуже мило. Але ви будете знати, що можна з’їсти тільки 5 таких печенюшок, а мозок відповідно їх буде порівнювати з великими. Виходить так, що потрібну норму ви вже вжили, але, по факту, з’їли менше.

Дієвим способом буде заміна яєць на пюре з солодких бананів. Вони теж відмінно скріплять всі інгредієнти, і печиво не буде розпадатися. До слова, банани є дуже поживними, і дарують енергію на цілий день. І цукру можна додати менше або зовсім не додавати, оскільки банани будуть вже у ролі такого собі підсолоджувача.

Що ж стосується цукру, то його можна замінити медом або пюре  із чорносливу. Цим самим ви підвищите рівень поживних речовин і клітковини в організмі. І текстура у такого печива буде по-особливому ніжною.

– Найдієвіший і найпростіший спосіб – зменшіть кількості цукру, який додаєте в печиво. Звичайно, різниця буде видна. Але з часом ви звикнете і вам буде приємно, що ви можете не відмовлятися від таких ласощів.

– Також можна замінити половину того масла, яке додається в печиво, на йогурт. Але грецький. Він більш натуральний і не містить підсолоджувачі. До того ж, заміна масла йогуртом хоч на частину значно знижує кількість жирів. При цьому зберігає всю ніжність текстури.

– Восьмий секрет дієтологів – потрібно додати горішки у печиво. Волоські горіхи, арахіс, мигдаль або кешью – все це обов’язково підійде. Навіть ті самі фісташки будуть доречними. Горіхи багаті корисними вітамінами і мінералами. У них багато білка і клітковини, а також вітаміну Е, який є найпотужнішим антиоксидантом.

Замініть борошно на вівсяні пластівці. Тоді у вас буде, можливо, не таке гарне печиво, як хотілося б, але воно набагато корисніше буде того, що готується з купою масла й інших не дуже корисних інгредієнтів. А саме тих, що в сукупності складають великий відсоток калорійності.

– І, безумовно, для того, щоб зробити печиво найбільш корисним, потрібно замінити кілька інгредієнтів одночасно. Почніть із заміни звичайного борошна для випічки на борошно вищого гатунку і цільнозернове. Потім частину вершкового масла замініть грецьким йогуртом і додайте подрібнених горішків.

Rating