Найважливіші продукти для жіночого організму

Організм жінки – дуже складна система, в якій повинно бути все злагоджено, а навіть невеликі відхилення тягнуть за собою серйозні наслідки. Безумовно, найголовнішою в жіночому організмі є гормональна система, на яку величезний вплив справляє наш спосіб життя та харчування.

Дисбаланс в гормональній системі жінки помітити нескладно, ось його основні симптоми:

• підвищена дратівливість і нервозність;

• сонливість і постійна втома;

• проблеми зі шкірою;

• нерегулярний менструальний цикл;

• порушення роботи травної системи;

• швидкий набір ваги;

• перепади артеріального тиску;

• проблеми з репродуктивною системою організму.

Які ж продукти є дуже важливими для жіночого організму? Про це ви дізнаєтесь у нашій сьогоднішній статті.

Жирні сорти риби

Список найважливіших продуктів для жіночого організму цілком заслужено очолюють жирні сорти риби. Все тому, що в рибі жирних сортів міститься велика кількість Омега-3 кислоти, яка відповідає за нормалізацію вироблення найголовнішого гормону жіночого організму – естрогену. Саме цей гормон робить жінку жінкою та дає їй можливість стати матір’ю.

Додавши в своє харчування жирні сорти риби, такі як горбуша, сьомга, лосось та скумбрія ви стабілізуєте вироблення естрогену і збережете молодість і красу. Особливу увагу цьому варто приділити жінкам старше тридцяти років.

Брокколі

Якщо жирні сорти риби в основному підсилюють вироблення естрогену, то брокколі навпаки – зменшує цей процес. Ефективна боротьба з надлишком естрогену допоможе жінці уникнути виникнення раку молочної залози.

Крім того, в брокколі міститься багато клітковини, фолієвої кислоти, калію, заліза, вітамінів А і С. Брокколі є унікальним продуктом, адже поживні речовини зберігаються навіть після термічної обробки овоча.

Яйця

У яйцях міститься найважливіший елемент для жіночого організму – лецитин. Він сприяє виробленню статевих гормонів і виводить шкідливі речовини з організму. У раціоні можна використовувати, як курячі, так і перепелині яйця.

Оливкова, лляна і кунжутна олії

Регулярне вживання оливкової, кунжутної та лляної олії нормалізує ваш гормональний фон і тим самим підвищить шанси стати мамою. Весь секрет у тому, що ці олії містять велику кількість вітаміну Е, який просто незамінний для жіночого організму в процесі вагітності, а також допоможе уникнути мастопатії.

Цитрусові фрукти, шипшина і цибуля

Дані продукти в своєму складі мають велику кількість вітаміну С, який не тільки зміцнить ваш імунітет і підвищить захисні функції організму, але і сприяє запобіганню виникнення онкологічних захворювань.

Капуста і салат

Капуста має ціле джерело вітамінів, але головним з них для жіночого організму є фолієва кислота. Вона корисна в період планування вагітності та під час виношування дитини, оскільки сприяє нормальній закладці органів та систем малюка.

Авокадо

Регулярне вживання авокадо збагатить ваш організм вітамінами А, В, Е, С, К, а також фолієвою кислотою. Але найголовніша користь авокадо для жіночого організму полягає в тому, що він містить легкозасвоювані мононенасичені жири. Ці жири допоможуть нормалізувати гормональну систему в жіночому організмі, знизять сонливість, втому і допоможуть схуднути.

Вживання авокадо позитивно впливає на нормалізацію артеріального тиску і проблем з травленням.

Rating