Користь і шкода соняшникової халви

Всі напевно ще з самого дитинства пам’ятають ці ласощі і я зараз буду говорити про ті солодощі, які робляться з насіння соняшнику, різноманітних горіхів, інших продуктів і кунжуту. Ви напевно вже здогадалися, що мова зараз піде про такий десерт, як халва. Вона прийшла до нас з Сходу, а саме слово з арабської перекладається, як “солодкість”.

Цілком логічно, адже халва є ну дуже солодкою. У цій статті я хочу з вами поділитися тією інформацією, яку я знаю про користь і шкоду халви і давайте ж з вами визначимося, чи можна їсти халву також, як і зефір. Адже ми вже говорили в одній зі статей, що зефір можна їсти навіть на правильному харчуванні, а тим більше в тому випадку, якщо люди дуже люблять солодке і відмовитися від нього просто на просто не можуть.

Батьківщиною халви є Іран, адже готували її там ще в 5 ст. до н. е., а вже з цього місця, можна так сказати, рецепт почав поширюватися по всьому Сходу і потім вже з Сходу перейшов в інші країни. Найбільш цікавим фактом, що стосується халви є те, що раніше її дозволялося готувати тільки одним чоловікам і їх, до речі, називали кандалатчі.

Халва, як і зефір, є дуже корисною насолодою, хоча і є досить калорійною. Але тим не менше ви не будете їсти дуже багато її, адже, як ми вже писали вище, вона дуже солодка, тому 1-2 шматочків вам цілком вистачить, щоб поповнити потребу глюкози. Соняшникова халва, яка є найбільш поширеною в світі, славиться тим, що вона багата вітамінами групи В.

З тих всіх вітамінів групи B найбільшими всього в ній міститься вітаміну B1, а він необхідний, наприклад, нам для зняття стресу, підвищення настрою, зниження рівня депресії і взагалі, щоб підтримувати тонус і енергію протягом всього дня. Так навіть безсоння можна вилікувати за допомогою халви.

Користь соняшникової халви є ще в тому, що вона благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт, на кровеносну, серцево-судинну і навіть нервову систему. А регулярне вживання цього десерту допоможе захистити вас від виникнення інфаркту або інсульту. Все через те, що в халві, яка виготовлена ​​з насіння соняшнику, містяться такі мікроелементи, як магній, кальцій, фосфор, залізо, натрій і калій.

Особливо корисною буде халва соняшникова для жінок, адже перешкоджає росту ракових пухлин в яєчниках, грудях, а ті вітаміни і мікроелементи, які є в цих солодощах, допоможуть зміцнити кістки і підвищать тонус самої шкіри. Завдяки вітаміну Е, який також міститься в соняшниковій халві, її можна навіть використовувати в омолоджуючих діях і застосовувати в області косметології. Для жінок халва ще хороша тим, що допомагає боротися з менструальними болями і всіма симптомами ПМС, а під час вагітності і так званої лактації, вона не протипоказана, а навпаки необхідна.

Найголовнішим позитивом у вживанні халви є те, що вона швидко дає відчуття ситості, тому, вживаючи халву, можете не відмовлятися повністю від солодкого. Як я вже вище і писала, один або два шматочки до чаю і ви зрозумієте, що вам вже досить солодкого.

Халва корисна також і для чоловіків. По-перше, тому, що сама харчова цінність її дуже велика і сприяє розвитку гарної фізичної сили і сприяє всім розумовим здібностям. Можна сказати, що вона за своїми діями схожа на чорний шоколад. Ще для чоловіків халва хороша тим, що уповільнює процес старіння, появи сивини і навіть процес раннього облисіння.

І, звичайно ж, поговоримо про саму шкоду, адже це теж дуже важливо. Великої шкоди ці солодощі можуть принести тільки в тому випадку, якщо вживати її занадто багато, адже є небезпека алергічних реакцій. Халва є противопоказанною, наприклад, людям, які страждають панкреатитом, мають великий вміст жиру в організмі і, звичайно ж, вона протипоказана людям, які страждають на цукровий діабет, адже є дуже солодкою.

Rating